Podsumowanie 20. kolejki – 1. liga

W tej kolejce złote medale zagwarantowali sobie zawodnicy FC Land of Fire. Wielkie gratulacje, do zobaczenia w Ekstralidze! Bismarckhütte z rekordem bramek w tym sezonie, mimo okoliczności tego meczu. Wysoki remis Maciejkowic z Globetkiem i niestety walkower RS Chorzów w meczu z Impetem.

Oberszpilers – Bismarckhütte

O tym meczu napisaliśmy już wszystko. Szacunek dla Oberszpilers za podjęcie rękawicy i nieoddanie meczu walkowerem. Bismarckhutte urządzili sobie trening strzelecki za co nagrodzeni nominacją do szóstki kolejki zostali Bartosz Spodzieja i Mateusz Gnielka. Pisałem już o tym, ale szkoda początku sezonu. Bo dzisiaj na pewno mówilibyśmy o „Bismarkach” w roli faworyta do medalu.

Maciejkowice – Globetek

Wynik 8:8 mówi jedno – na nudę w tym meczu nie mogliśmy narzekać. W końcówce tego meczu zwycięstwo jednak dali sobie wydrzeć zawodnicy z Maciejkowic. W końcówce sezonu obie ekipy złapały ochotę do gry, pogoda na pewno temu sprzyja. Dwie kolejki i ładujcie baterie na nowy sezon! Za to spotkanie w szóstce kolejki znaleźli się Paweł Tkocz i Roman Mytsul – gratulacje!

Beuthen 09 – Dzikie Knury

Czy to zwycięstwo zapewniło Dzikim Knurom medal? Na pewno jest już bardzo blisko. Cztery punkty przewagi nad ekipą RS Chorzów, która oddała walkowera w meczu z Impetem. W tym spotkaniu gwiazdkę MVP zgarnął nowy nabytek Knurów – Tomek Broniszewski. Trzy bramki Kowalczyka, dwie Otto, dwie dołożył Tałady i raz do bramki rywali trafił Powała. Szkoda pierwszej połowy, bo dopiero w drugiej do gry wzięli się bracia Bajon i spółka.

Golden Six – FC Land of Fire

Wiosną wygrali 9:2, jesienią 6:4. Kto wie może w kolejnym meczu podopieczni Marcina Tomali znaleźliby sposób na FC Land Of Fire. Liderzy tabeli tym zwycięstwem przypieczętowali mistrzostwo 1. Ligi – wielkie gratulacje! Życzymy powodzenia w kolejnym sezonie, choć w Ekstralidze łatwo nie będzie. Za to spotkanie nominowany do szóstki kolejki został Alisahib Amiraslanov.

SKRR Impet Sosnowiec – RS Chorzów

No niestety hit kolejki na papierze. Ekipa RS Chorzów oddała jednak to spotkanie walkowerem.

Napisał: Kamil Węgrzyk