TURNIEJ FINAŁOWY FORTUNA PUCHAR SOSNOWCA 2023

Turniej Finałowy Fortuna Puchar Sosnowca 2023 za nami! Zapraszamy na obszerne podsumowanie całego wydarzenia. Było duże show, więc jest co czytać!

25 marca 2023 – to właśnie tego dnia, na dąbrowskim orliku w dzielnicy Manhattan, odbył się finałowy turniej corocznego Pucharu Sosnowca. Ten wywodzi się z rozgrywek playarena.pl, a jego zwycięzcy zdobywają przepustkę na Puchar Polski! W tym roku, po raz pierwszy event został zorganizowany we współpracy z Szóstki.com.

FORMAT TURNIEJU

Aby dostać się do turnieju finałowego, trzeba było awansować z fazy grupowej, do której przystąpiło 10 drużyn rozdzielonych na 3 grupy. Awans dawało jedynie pierwsze miejsce w swojej grupie oraz jedno ,,szczęśliwe” drugie – drużyna z drugiego miejsca z największą ilością punktów lub najlepszym bilansem bramkowych spośród trzech grup, również awansowała do fazy finałowej.

Z grupy A awansował AS Sosnowiec, który okazał się lepszy od rewelacji sezonu 2022/23 w pierwszej lidze – KS Unii Zagórze. Miejsce drugie, rozdzielające oba zespoły zajęła ekipa Szymona Rekiecia – FC Odklejeni.

 1. AS Sosnowiec – 2 mecze, 4 punkty, 1-1-0, 16:6 (+10) bilans bramkowy,
 2. Odklejeni FC – 2 mecze, 3 punkty, 1-0-1, 14:21 (-7) bilans bramkowy,
 3. KS Unia Zagórze – 2 mecze, 1 punkt, 0-1-1, 17:20 (-3) bilans bramkowy,

Z grupy B liczącej 4 drużyny, mimo nie liczenia rezultatów z ostatnią drużyną w tabeli, awansowały aż dwie ekipy, w tym absolutny ,,underdog” skazywany na pożarcie – SKRR Impet Sosnowiec. Grupę z kompletem punktów wygrała drużyna ALL Stars Sosnowiec, a na tym etapie z turniejem pożegnały się FC Kasprzak oraz WK Raptors.

 1. ALL Stars Sosnowiec – 3 mecze, 9 punktów, 3-0-0, 35:14 (+21) bilans bramkowy,
 2. SKRR Impet Sosnowiec – 3 mecze, 6 punktów, 2-0-1, 63:29 (+34) bilans bramkowy,
 3. FC Kasprzak – 3 mecze, 3 punkty, 1-0-2, 22:39 (-17) bilans bramkowy,
 4. WK Raptors – 3 mecze, 0 punktów, 0-0-3, 7:45 (-38) bilans bramkowy,

Tabela po odjęciu meczów z WK Raptors, żeby uczciwie wyłonić ,,lucky losera” z drugiego miejsca:

 1. ALL Stars Sosnowiec – 2 mecze, 6 punktów, 2-0-0, 25:14 (+11) bilans bramkowy,
 2. SKRR Impet Sosnowiec – 2 mecze, 3 punkty, 1-0-1, 38:22 (+16) bilans bramkowy,
 3. FC Kasprzak – 2 mecze, 0 punktów, 0-0-2, 12:39 (-27) bilans bramkowy,

W grupie C od samego początku było wiadome, że największym faworytem będą Mistrzowie miasta – Alkoholicy Z Jednej Ulicy. Tak też się stało i bez żadnego zaskoczenia, zdobywając komplet punktów awansowali na turniej finałowy. Z grupy nie wyszli JZK Rego oraz najmłodsi w całej stawce KS Juliusz Young.

 1. Alkoholicy Z Jednej Ulicy – 2 mecze, 6 punktów, 2-0-0, 40:14 (+26) bilans bramkowy,
 2. JZK Rego – 2 mecze, 3 punkty, 1-0-1, 36:29 (+7) bilans bramkowy,
 3. KS Juliusz Young – 2 mecze, 0 punktów 0-0-2, 14:47 (-33) bilans bramkowy.

Tym sposobem do turnieju finałowego awansowali zwycięzcy grup: AS Sosnowiec, All Stars Sosnowiec, Alkoholicy Z Jednej Ulicy oraz najlepsza drużyna z 2 miejsca (9 bramek przewagi nad JZK Rego), czyli SKRR Impet Sosnowiec.

FAZA FINAŁOWA

Event finałowy zorganizowany we współpracy z Playarena Sosnowiec rozpoczął się o godzinie 11:00, a zainaugurował go mecz na samym szczycie wszystkich szczytów! Dwukrotni mistrzowie miasta – Alkoholicy Z Jednej Ulicy podejmowali znany im zespół AS’a Sosnowiec, rozochoconych chłopaków z ogromną ambicją na złote krążki. Ten mecz jak i cały turniej poprowadził duet sędziowski Wojciech Rafalski i Adrian Nowakowski, a na stanowisku komentatorskim mogliśmy słyszeć głosy trzech rotujących się między sobą komentatorów redakcji SOCCA.pl.

Po zaciętych emocjach w każdym spotkaniu, tak prezentowały się wyniki drabinki finałowej:

 • AS Sosnowiec 4:2 Alkoholicy Z Jednej Ulicy,
 • ALL Stars Sosnowiec 3:0 SKRR Impet Sosnowiec,
 • ALL Stars Sosnowiec 4:2 AS Sosnowiec,
 • SKRR Impet Sosnowiec 4:5 Alkoholicy Z Jednej Ulicy,
 • Alkoholicy Z Jednej Ulicy 2:3 ALL Stars Sosnowiec,
 • SKRR Impet Sosnowiec 2:8 AS Sosnowiec,

Do wielkiego Finału Fortuna Pucharu Sosnowca 2023 by Szóstki.com przeszli ALL Stars Sosnowiec oraz AS Sosnowiec. Wielką niespodzianką była słaba dyspozycja mistrzów, a młodzi i gniewni z Impetu niestety nie zdołali zdobyć żadnego punktu w starciu z takimi rywalami.

 1. ALL Stars Sosnowiec – 3 mecze, 9 punktów, 3-0-0, 10:4 (+6) bilans bramkowy,
 2. AS Sosnowiec – 3 mecze, 6 punktów, 2-0-1, 14:8 (+6) bilans bramkowy,
 3. Alkoholicy Z Jednej Ulicy – 3 mecze, 3 punkty, 1-0-2, 9:8 (+1) bilans bramkowy,
 4. SKRR Impet Sosnowiec – 3 mecze, 0 punktów, 0-0-3, 6:16 (-10) bilans bramkowy,

MECZ REPREZENTACJI

Mecz finałowy został poprzedzony Extra-meczem! Do Dąbrowy przyjechała reprezentacja Chorzowa, która w gościach zdołała pokonać reprezentację Sosnowca 5:4. Spotkanie, które reaktywowało zakurzony projekt reprezentacji miast odbił się szerokim echem na skalę całego kraju, a obie reprezentacje umówiły się na rewanż za rok! Samo spotkanie rzeczywiście przebiegało pod dyktando gości, ale możemy zrozumieć Sosnowiczaninów, których wszyscy najlepsi zawodnicy brali udział w turnieju finałowym w różnych drużynach.

Reprezentacja Sosnowca 4:5 Reprezentacja Chorzowa

WIELKI FINAŁ!

Wisienką na torcie tego dnia było finałowe starcie dwóch kolosów. Dwie niesamowicie utalentowane drużyny stanęły naprzeciw siebie. ALL Stars Sosnowiec – jak sama nazwa wskazuje – wypełnieni po brzegi gwiazdami jak Tomasz Szatan, Michał Skórski czy ustawiony między słupkami Bartek Będkowski. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze ogromne doświadczenie stojące po stronie drużyny prowadzonej przez Oskara Radwańskiego. Na drugiej połowie już gotowe do walki o każdy centrymetr boiska popularne ,,Asy”. W drużynie Kacpra Korcipy mamy plejadę talentów, począwszy od odkrycia SOCCA.pl Wiktora Wanatowicza, poprzez Jakuba Hata, Oliwiera Maślankę, kończąc na Damianie Siemim Siemańskim! Na to starcie zostali wszyscy uczestnicy turnieju, który ostrzyli sobie zęby na piękne widowisko sportowe.

Mamy gwizdek sędziego i.. okazało się, że tego dnia NIKT nie ma podjazdu do gwiezdnych. Tak jak w grupie, tak teraz również ALL Stars zdominowali AS i to oni zgarnęli złote medale, piękny puchar i limitowaną przepustkę na prestiżowy turniej ogólnopolski ,,Fortuna Puchar Polski Playarena 2023″.

All Stars Sosnowiec 4:1 AS Sosnowiec

ZAKOŃCZENIE I NAGRODY INDYWIDUALNE

MVP turnieju zdobył Michał Skórski – ALL Stars Sosnowiec. Ciężko byłoby tutaj wybrac inaczej. To on poprowadził ekipę ubraną na czerwono po złoto w finale strzelając jedną z ładniejszych bramek w jego karierze.

Michał Skórski (po prawej)

Tytuł najlepszego bramkarza również trafił do zawodnika zwycięskiej drużyny. Wraz z wyróżnieniem, Bartosz Będkowski dostał także zaproszenie na trening konsultacyjny Reprezentacji Polski 6-tek, pod nazwą Polowanie na Reprezentanta.

Bartosz Będkowski

Odkrycie SOCCA.pl wręczył jeden z redaktorów SOCCA.pl oraz organizator całego eventu – Dawid Marasek. Nagroda trafiła w ręce Kuby Hata, który podzielił los swojego kolegi z drużyny (popularnego ,,Wanata”). Hat dostał tak samo jak Będkowski, zaproszenie na konsultacje Reprezentacji Polski 6-tek.

Kuba Hat (po prawej)

Po wyróżnienach indywidualnych przyszła pora nagrodzić najlepsze drużyny tego dnia. AS Sosnowiec na pewno liczyłby wcześniej na więcej, ale z przebiegu turnieju i kontuzji na nim odniosionych wydaje nam się, że mogą być szczęśliwi z drugiego miejsca. Ich czas jeszcze przyjdzie, każdy to widzi.

Srebrni tego dnia piłkarze AS Sosnowiec

Wrócili po to, co stracili przed rokiem. ALL Stars Sosnowiec zdobywcą Fortuna Pucharu Sosnowca 2023 roku!

Złote medale na szyjach zawodników ALL Stars Sosnowiec