Zapowiedź 9. kolejka – 1 liga

Kolejne emocje, kolejne mecze. Śnieg nas nie zaskoczył także wszyscy jesteśmy gotowi do rozegrania kolejki, będzie się działo jak co tydzień!

Golden Six – FC Land of Fire

Czy określenie tego starcia jako Dawida z Goliatem będzie odpowiednie w tym przypadku? Może trochę nad wyrost, ale przed ekipą Golden Six piekielnie trudne zadanie. Seria trzech zwycięstw z rzędu zasługuję na uwagę, ale trzeba pamiętać, że FC Land of Fire jako jedyna ekipa ze wszystkich w tym sezonie jeszcze nie przegrała. Liczę, że podopieczni Marcina Tomali nawiążą walkę w tym spotkaniu, a Piotr Makowski wymierzy łagodny wymiar kary.

SKRR Impet Sosnowiec – RS Chorzów

Podopieczni Dawida Maraska są w bardzo dobrej dyspozycji w ostatnim czasie. Obiecująca wygrana z FC ŁBS w poprzedniej kolejce. Teraz zadanie jest zdecydowanie trudniejsze, śmiało można to spotkanie nazwać meczem kolejki w pierwszej lidze. W końcu zagra ze sobą druga i trzecia ekipa w lidze. Wiktor Tajnert odczuwa sportową złość po meczu z FC Land of Fire i teraz planuje coś strzelić. Przed Impetem dwa najważniejsze mecze tej rundy, będzie się działo!

Oberszpilers – Bismarckhutte

Obie ekipy mają w tym sezonie po dwa zwycięstwa i pięć porażek. Obie ekipy zdecydowanie liczyły na inne miejsce w tabeli. Obie ekipy mają w swoich szeregach liderów. Adam Fic z Oberszpilers i Bartosz Spodzieja z Bismarckhutte. Przede wszystkim niech to będzie dobre sportowe widowisko, które da obu ekipom kopa do działania. Potencjał jest ogromny, oby ciągle do przodu!

Maciejkowice – Globetek

No nie radzą sobie za dobrze obie ekipy w tym sezonie. Maciejkowice notują serię trzech porażek z rzędu, z kolei Globetek w ostatniej kolejce odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Wygrana z Bismarckhutte powinna im dać kopa do działania. Wiele zależy od Romana Mytsula, który ostatnio jest w bardzo dobrej formie. Maciejkowice muszą pokazać swój charakter jeśli chcą trzech punktów w tym meczu.

Beuthen 09 – Dzikie Knury

Dzikie Knury powalczą o kolejne ligowe zwycięstwo w tym sezonie Jadar – Auto Playareny Chorzów. Ewentualne zwycięstwo nad Beuthen 09 i porażka RS Chorzów sprawi, że podopieczni Michała Kowalczyka wrócą na pierwszoligowe podium. Wiele zależ od tego w jakich zestawieniach pojawią się obie ekipy, ale łatwo nie będzie. Niech to będzie dobre widowisko socca!

Napisał: Kamil Węgrzyk