Zapowiedz sezonu 2023/24

Już w najbliższy weekend rozpoczynają się zmagania w ramach Playareny Chorzów. Tym razem jednak liga zmieni nazwę poprzez sponsora tytularnego firmę Jadar – Auto. Hurtownia motoryzacyjna z siedzibą w Chorzowie.

Organizatorzy zapowiadają wiele konkursów z nagrodami i korzyści podczas zakupów części do swojego auta. Za zapowiedzi, podsumowania i wywiady w tym sezonie ma odpowiadać Tuba Chorzowa i FromTheSky – dobrze znany z Piasta Gliwice Robert Neumann. Statystyki indywidualne zawodników mają być prowadzone na stronie Szóstki.com, a spotykać się będziemy oczywiście co niedzielę w godzinach 17-19 na boisku przy ul. Harcerskiej 1 w Chorzowie. 

Jadar – Auto Playarena Chorzów w tym sezonie zostanie podzielona na Ekstraligę i jej zaplecze – 1. Liga. Dziewiętnaście ekip powalczy o przepustki na ogólnopolskie turnieje. Osiem ekip wystąpi w Ekstralidze, a jedenaście ekip przystąpi do zmagań na jej zapleczu. Najlepsi powalczą o wyjazd na eliminacje Mistrzostw Polski Playarena, a dla podium 1. Ligi trafią przepustki na Turniej 3 Rogi Karny. 

Ekipy, które powalczą o mistrzostwo Chorzowa w sezonie 2023/2024:

– Tiki Taka 

– PGG Hajery

– Los Plantinos

– The Bull Team

– FC Korea

– Silesia Warriors

– Blue Boys

– EUVIC

Ekipy, które powalczą o awans do Ekstraligi i przepustki na „Turniej 3 Rogi Karny”:

– SKRR Impet Sosnowiec

– Globetek

– FC Land of Fire

– Beuthen 09

– FC ŁBS

– Bismarckhutte

– Dzikie Knury

– Maciejkowice

– Golden Six 

– Oberszpilers

– RS Chorzów

Z niecierpliwością czekam na niedzielę i na to aż rozpoczną się zmagania. Szkoda oczywiście, że w gronie tych ekip zabraknie Dentim Clinic Katowice, ale kolorytu rozgrywkom doda na pewno drużyna The Bull Team. Radek Kowynia, Wiktor Cioch, Denis Cieśliński – tych osób nie trzeba nikomu przedstawiać. Nie widziałem ich jeszcze w akcji i z niecierpliwością czekam na pierwszy mecz. Wszystkie poza boiskowe sprawy zostawiam organizatorom i samym zainteresowanym. Oczywiście „wejściówki” na mecz Tiki Taka vs PGG Hajery rozejdą się jeszcze szybciej niż bilety na Wielkie Derby Śląska. Kawał dobrego socca, w obu ekipach wielkie nazwiska – w końcu to mecz ekipy TOP 4 z TOP 8 w Polsce. Do medalu aspiruje jeszcze na pewno ekipa Los Plantinos, która w zeszłym sezonie w „meczu o wszystko” przegrała z Hajerami. Jeśli zagrają na swoim najwyższym poziomie to sprawią wszystkim wiele problemów. Kolejne miejsca to na pewno zawsze mocne Silesia Warriors, Blue Boys i Euvic, a na końcu tabeli zamelduję się ekipa Sebastiana Witerskiego – FC Korea. 

Na zapleczu Ekstraligi czeka nas również wiele świetnych, emocjonujących spotkań. Jak wypadną Maciejkowice po tym jak najmocniejsze ogniwa odeszły do innych ekip. Ciekawy jestem młodych Dzikich Knurów, będzie to dla nich debiut w rozgrywkach socca. SKRR Impet Sosnowiec to ogromna zagadka, wiele zależy od zestawienia w jakim będą się pojawiać przy Harcerskiej 1 w Chorzowie. Już w pierwszej kolejce bezpośrednie starcie Knurów z Impetem – obecny! FC Land of Fire dokonał dwóch bardzo zaskakujących transferów, do ich ekipy dołączyli Piotr Makowski i Jakub Stefaniak z Dentimu. Czy dobrze zaadaptują się w nowym zespole? FC ŁBS zawsze znajdował się w dolnej części tabeli, czy w tym sezonie się to zmieni? Beuthen09 będzie próbował przede wszystkim złagodzić problemy organizacyjne i nie oddać żadnego walkowera. Bismarckhutte, Globetek, RS Chorzów – świeża krew w chorzowskich rozgrywkach, mam nadzieję, że jak najszybciej pokażą nam się z dobrej strony. 

Przede wszystkim powodzenia wszystkim ekipom, oby mecze przebiegały w sportowej atmosferze. Nerwy odłóżmy na bok i skupmy się na grze w piłkę. Do zobaczenia i usłyszenia w niedzielne wieczory przy Harcerskiej 1!

Napisał: Kamil Węgrzyk