Podsumowanie 14. kolejki – Ekstraliga

Ostatnia kolejka Ekstraligi w rozgrywkach Jadar Auto Playareny Chorzów. Znamy podium, reszta ekip będzie jeszcze rywalizować o czwartą przepustkę na eliminacje mistrzostw polski. Sprawdźcie jak wyglądała ostatnia kolejka!

EUVIC – PGG Hajery

Po meczu z Tiki Taką nastroje w ekipie Sebastiana Adamskiego zdecydowanie nie były najlepsze. W ostatniej kolejce podejmowali zespół Łukasza Szramy w tylko siedem osób. Nie przeszkodziło im to jednak w odniesieniu zwycięstwa. Dwie bramki zdobył Mariusz Kaczmarczyk, jedną dołożył Kamil Bobryk. PGG Hajery mogą się cieszyć z wicemistrzostwa Chorzowa, a EUVIC będziemy jeszcze mogli oglądać w dodatkowej rundzie, gdzie powalczą o wydostanie się z dołu tabeli.  

Los Plantinos – Silesia Warriors

Zdecydowanie podopieczni Dominika Jankowskiego imponują formą w końcówce tego sezonu. W tej kolejce dopisali do swojego konta kolejne okazałe zwycięstwo, tym razem 9:2 z Silesia Warriors. Jesienią był remis 3:3. Na wyróżnienie zasługuję Jankowski, ale wszyscy zawodnicy Platinosów zagrali świetny mecz. W zespole Silesii tym razem na listę strzelców nie wpisał się Mariusz Lux. Obie ekipy zmierzą się jeszcze w tym sezonie po raz trzeci w dodatkowej rundzie.

The Bull Team – FC Korea wo 0:5

Tiki Taka – Blue Boys

Mecz, który dał Tiki Tace mistrzostwo Chorzowa, a Blue Boysom brązowe medale. Trzeba pamiętać o tym, że jesienią obie ekipy zagrały jeden z najlepszych meczów w tym sezonie, w którym górą byli podopieczni Michała Kucharczyka. Tym spotkanie wyglądało inaczej i to podopieczni Daniela Strychalskiego odnieśli pewne zwycięstwo. Świetny mecz zagrali Ariel Mnochy i Mateusz Wawoczny i to oni zasłużyli na wyróżnienie. Czekamy na kolejne emocje w pucharze Chorzowa.

Napisał: Kamil Węgrzyk