Zapowiedź 6. kolejka – 1 liga

W tej kolejce lider odpoczywa, a najciekawiej powinno być w spotkaniu Bismarckhutte z Dzikimi Knurami. Będzie się działo jak zawsze, wiele wyrównanych spotkań w których ciężko określić zwycięzcę.

Maciejkowice – Golden Six

Golden Six zapomniało w tym sezonie jak się gra w piłkę, ale z drugiej strony kiedyś to przełamanie musi nastąpić. Spora frekwencja na meczach, Marcin Tomala w bramce i wielu zawodników, którzy w piłkę grać potrafią. W końcu wyjdzie słońce dla „Złotej Szóstki”. A Maciejkowice? Maciejkowice w ostatnim spotkaniu rozgromili 8:2 Oberszpilers i powoli zaczynają pukać do tej górnej połówki tabeli.

Globetek – Oberszpilers

Przede wszystkim mam nadzieję, że ten mecz się obędzie, a walkower Globeteku to była jednorazowa akcja, która już się nie powtórzy. Ciężko mu tu wskazać zwycięzcę, mecz o utrzymanie przy „życiu”. Jeśli jednak Oberszpilers zagra dobrze to ten mecz wygra. Globetek to jedyne ekipa w całej stawce, która w tym sezonie jeszcze nie wygrała meczu.

FC Land of Fire – FC ŁBS

W świetnej formie jest ekipa FC LoF i warto o tym powiedzieć. Faworyci do medalu, faworyci do tego by bić się o awans do Ekstraligi. W jutrzejszym spotkaniu podejmować będą FC ŁBS, którzy tylko 3:0 przegrali z RS Chorzów. Może będziemy świadkiem niespodzianki, ale pieniądze postawiłbym jednak na zwycięstwo FC Land of Fire.

RS Chorzów – Beuthen 09

RS Chorzów z kolejnym zwycięstwem? Na pewno takiego scenariuszu oczekują Wiktor Tajnert i spółka. Beuthen 09 gra bardzo w kratkę, a jedyne zwycięstwo w tym sezonie to walkower. Kto wie w jakim składzie jutro pojawią się Paweł Bajon i spółka. Będzie jednak bardzo ciężko by nawiązać walkę z RS Chorzów.

Bismarckhutte – Dzikie Knury

Na papierze jest to zdecydowanie mecz tej kolejki. Bismarckhutte pauzowało w ostatniej kolejce, a z kolei Dzikie Knury musiały uznać wyższość ekipy RS Chorzów. Podopieczni Michała Kowalczyk można powiedzieć, że cały czas uczą się ligi, ale ciągle znajdują się w czubie tabeli. Ten kto jutro wygra może bardzo zbliżyć się do walki o medale. Będzie to ciekawe i ważne spotkanie dla obu ekip.

Napisał: Kamil Węgrzyk