Zapowiedź 6. kolejka – Ekstraliga

Co będziemy dużo mówić Panie i Panowie. O 19:00 zostanie rozegrane najważniejsze spotkanie tej jesieni. Oprócz hitowego meczu czekają nas również trzy inne pojedynki. Korea powalczy z Los Plantinos, EUVIC z The Bull Team, a Blue Boys z Silesia Warriors.

Los Plantinos – FC Korea

Po tym jak podopieczni Dominika Jankowskiego zagrali w spotkaniu z Tiki Taką to przed FC Korea bardzo ciężkie zadanie. Walka o brązowy medal w tym sezonie jest jak narazie bardzo pasjonująca i jeśli Los Plantinos chce się utrzymać na dogodnej pozycji to musi wygrać z podopiecznymi Sebastiana Witerskiego. Nie przewiduję niespodzianki, jednak trzymam kciuki za obie ekipy.

EUVIC – The Bull Team

W ostatniej kolejce EUVIC wygrał po raz pierwszy w tym sezonie pokonując FC Korea. Czy pójdą za ciosem i wygrają z „Bykami”? Kto wie, na pewno ani dla jednych, ani dla drugich nie będzie to łatwe spotkanie. Faworytem na papierze Bull Team, ale kto wie w jakim składzie się pojawią, to samo można powiedzieć oczywiście o EUVIC. Mam dziwne przeczucie, że będzie to wyjątkowe spotkanie.

Blue Boys – Silesia Warriors

Blue Boys z brązowym medalem? Przed sezonem mało kto uwierzyłby w taki scenariusz. Do końca sezonu jeszcze daleko, ale świetnie prezentują się podopieczni Michała Kucharczyka. W ostatniej kolejce po fajnym spotkaniu wygrali z The Bull Team 9:6, jak będzie tym razem? Silesia Warriors z bardzo skutecznym Mariuszem Luxem na szpicy zajmuje 6 miejsce w tabeli i w ostatniej kolejce musieli uznać wyższość Hajerów 6:1. Czy tym razem włączą się do walki o zwycięstwo? Przekonamy się jutro koło 18:50.

Tiki Taka – PGG Hajery

Ale to bydzie szpil! Czwarta drużyna mistrzostw Polski vs drużyna z najlepszej ósemki w Polsce. Srebni medaliści ubiegłego sezonu w Chorzowie vs brązowi medaliści. Sebastian Adamski vs Daniel Strychalski na ławce. Czy to spotkanie wymaga jeszcze jakiś rekomendacji? Zabraknie w nim niestety Denisa Chojnackiego, ale w bramce Hajerów stanie utalentowany Paweł Mieszczanin – golkiper Gwiazdy Ruda Śląska i Młodzieżowy Mistrz Polski w futsalu. Czy Hajery dopiszą 6 zwycięstwo z rzędu czy jednak Tiki Taka nadrobi to co straciła w meczu z Los Plantinos?

Napisał: Kamil Węgrzyk