Zapowiedź 2 kolejki – Faworyci znowu okażą się górą?

Czas sprawdzić co będzie się działo w Ekstralidze. Zaczynamy z grubej rury i zdecydowanie meczu tej kolejki !!

The Bull Team – Los Plantinos

Pierwszy poważny sprawdzian dla „Byków”. To spotkanie na spokojnie można okrzyknąć walką o brązowy medal w rozgrywkach Jadar – Auto Playarena Chorzów. W pierwszym spotkaniu Wiktor Cioch i spółka wygrali 5:4 z Silesia Warriors i pokazali, że stać ich na wiele więcej. Los Plantinos w pierwszej kolejce musiało uznać wyższość PGG Hajerów. Gra była jednak zdecydowanie lepsza niż wynik i jeśli podopieczni Dominika Jankowskiego zagrają na swoim poziomie, tak jak miało to miejsce podczas eliminacji mistrzostw Polski w ubiegłym sezonie. To stawiam na ich zwycięstwo w tym spotkaniu.

Silesia Warriors – Tiki Taka

Ekipa występująca w zeszłym sezonie pod nazwą „HKS Centrum” w tym sezonie zmieniła nazwę, ale nie zmieniła stylu gry i z tego miejsca wiem, że namiesza w każdym spotkaniu. W poprzedniej kolejce przegrali tylko 5:4 z The Bull Team (przegrywali już 5:2). Tiki Taka z kolei w pierwszej kolejce pokazała swoją moc i pokonała aż 8:0 ekipę EUVIC. Świetny występ zanotował Marcin Cuber, a na boisku mogliśmy oglądać Ariela Mnochego i Marcina Grzywę. Jeśli podopieczni Daniela Strychalskiego znowu zameldują się tak szeroką kadrą to raczej bez problemu wygrają to spotkanie.

EUVIC – Blue Boys

W tych ekipach panują zdecydowanie różne nastroje. EUVIC przegrał aż 8:0 z Tiki Taką, a Blue Boys wygrało 8:2 z FC Korea. Wiadomo, że klasa rywala jest całkiem inna, ale dopiero po tym meczu przekonamy się na co stać obie ekipy w tym sezonie. Sam jest bardzo ciekawy jaki padnie wynik w tym spotkaniu i która z ekip mocno włączy się do rywalizacji o miejsca 5-6 w Ekstralidze.

PGG Hajery – FC Korea

Kandydat do mistrzostwa vs beniaminek Ekstraligi. Wynik nie może być inny niż zwycięstwo podopiecznych Sebastiana Adamskiego. Jednak Socca nie takie już widziała niespodzianki. Zwycięstwo w pierwszej kolejce dobrze wpłynęło na ich morale i w drugiej kolejce będą dążyli do zdobycia kolejnych 3 punktów. Czego więc życzyć ekipie Korei? Przede wszystkim zdrowia i zagrania dobrego ofensywnego spotkania, powodzenia dla obu ekip!

Napisał: Kamil Węgrzyk