BJM Kraków zwycięzcą I Edycji Jadar-Auto Pucharu Śląska! Złoto nie dla Tanatosu..

Fenomenalne starcie mieliśmy przyjemność oglądać na zakończenie 1 edycji Jadar-Auto Pucharu Śląska, ale przede wszystkim pierwszego, większego turnieju organizowanego przez Szóstki.com! Gdybyśmy spytali bukmacherów lub ekspertów socca przed finałem o wynik tej batalii, absolutnie nie dostalibyśmy jednoznacznej odpowiedzi, bo naprzeciw siebie staneli dwaj giganci w świecie szóstek!

Tanatos dowodzony przez reprezentanta kraju – Bartosza Januszewskiego, z którym ramie w ramię walczyli wyróżniający się Bartosz Kaput, Patryk Dybowski, Bartek Olszewski czy Piotr Cygan.

Po drugiej sronie barykady BJM. Głodne końcowego triumfu BJM Kraków, bowiem złoto dawało im przepustkę na prestiżowy ,,Fortuna Puchar Polski Playarena 2023″. Zawodnicy z małopolski meldują się w prawie najmocniejszym zestawieniu – w bramce niezawodny i rozchwytywany Krystian Stanecki. Towarzyszy mu grający w obronie Jakub Wojtaczka- ileż my razy oglądaliśmy już scenariusz długiej wymiany podań między wspomnianą dwójką i stopniowego przesuwania się pod bramkę rywali. Skład uzupełniło jeszcze kilka liderów; Michał i Robert Pudłowski, Mateusz Motłoch czy wschodząca gwiazda socca, Dawid Linca.

Kto wygra ten finał? Stawką są nie tylko złote medale, piękne eksluzywne puchary, ale przede wszystkim zapisanie się na kartach historii jako PIERWSI zwycięzcy turnieju naszej organizacji Szóstki.com! Dodatkowo do zgarnięcia przepustka na Fortuna Puchar Polski 2023! Przed rozpoczęciem finału, wiedzieliśmy że to ekipie z Krakowa bardziej będzie zależeć na wygranej, bo Tanatos przepustkę na Puchar Polski wywalczył trzy tygodnie wcześniej w Kaliszu. Znamy jednak Bartka Januszewskiego i tak samo wiedzieliśmy, że o żadnym odpuszczaniu nie ma i nie będzie mowy! Ostrzymy sobie zęby na pierwszy gwizdek, Przemek Kaczmarek i Kamil Węgrzyk za mikrofonami już gotowi. Obie drużyny wychodzą na boisko, trzy, dwa jeden i.. zaczynamy!

PRZEBIEG MECZU FINAŁOWEGO

Mini derby byłej stolicy z obecną w wielkim finale Jadar-Auto Pucharze Śląska zaczyna Tanatos, ale inicjatywę i pozycję dominującą przyjmuje od początku BJM. Jak przez cały turniej, tak również w finale od razu obserwujemy narzucenie swojego stylu gry z wysoko grającym Staneckim.

Na pierwszą bramkę nie musieliśmy długo czekać! Spotkanie otwiera późniejszy MVP całego turnieju – grający na codzień w 3-ligowej Wieczystej Kraków, Dawid Linca! Płaski, plasowany strzał w lewy dolny róg bramki, tuż obok słupka i bramkarz zespołu ze stolicy skapitulował po raz pierwszy!

Nie minęła minuta o brązowi medaliści Pucharu Polski i Mistrzostw Polski 2022 wrzucili następny bieg i podwyższy wynik na 2:0! Tym razem na chorzowskich Kresach ujrzeliśmy tak zwany z serii gier FIFA „hyperlink” pomiędzy braćmi Pudłowskimi. Robert dogrywa z rzutu rożnego do Michała, a ten odpuszczony przez Januszewskiego, strzałem głową ładuje piłkę do bramki!

BJM Kraków w finale wskoczył na jeszcze wyższy poziom niż na wcześniejszych etapach, mimo tego że tego dnia nie przegrali ani jednego spotkania! Prawie 40 stopniowy upał, a oni nie zważając na nic szli jak po swoje i w 6 minucie dał temu wyraz Pudłowski podwyższając wynik na 3:0 po asyście Michała Dudka!

,,Profesorski turniej w ich wykonaniu. bez porażki w fazie grupowej, bez porażki w fazie finałowej” powiedział podczas transmisji na żywo Kamil Węgrzyk.

Tanatos chcąc ratować sytuację, postawił na ryzykowny wariant z lotnym bramkarzem, w którego wcielił się Januszewski. Szukali luki w ustawieniu zawodników z Krakowa, ale bezskutecznie. Dopiero w 11 minucie, na cztery minuty przed końcem meczu, zespół ze stolicy miał ogromną szansę strzelić bramkę na 1:3. Tanatos ostrzelał bramkę Staneckiego z każdej strony, ale bio-niebieskich najpierw uratowały heroiczne parady Staneckiego, a później poprzeczka po bombowym strzale jednego z Warszawiaków.

Szanse na odgryzienie się miał Krystian Stanecki, ale strzał z jego własnej bramki nie zdołał trafić między słupki przeciwników. Brakło 0,5 metra, a widzielibyśmy co dzieje się, gdy lotny bramkarz się zapędzi za daleko.

Minutę później w końcu dla Tanatosu przyszło to, na co tyle czekali! Bramkę dająca jakiegokolwiek nadzieję strzela grający z numerem 7, Mikołaj Rakowiec. Zespół, który podróżując do Chorzowa miał do pokonania znacznie więcej kilometrów od BJM, do końca miał nadzieję na odwrócenie losów spotkania, ale sprawę szybko rozwiązał arbiter główny tego meczu, który zagwizdał po raz ostatni równo z wybiciem 15 minuty na zegarze.

BJM KRAKÓW ZDOBYWCĄ PUCHARU ŚLĄSKA! PIERWSZYMI HISTORYCZNYMI ZWYCIĘZCAMI TURNIEJU SZÓSTKI.COM!

23 lipca wrocławskie Kłokoczyce będą gościć, aż dwie drużyny z małopolski! Zmobilizowany BJM po porażce w lokalnym pucharze Krakowa, przyjechał na Śląsk jak po swoje i wyjechał w pełni usatysfakcjonowany ze swojego performance’u!

BJM, mamy nadzieję że wpadniecie bronić tytułu! Jesteśmy pewni, że Tanatos pojawi się ponownie, ale tym razem postawi sie jeszcze bardziej!

Napisał: Dawid Marasek