HISTORIA

NASZA HISTORIA

SZÓSTKI.COM

Początki rozmów o Szóstki.com siegają tylko początków 2022 roku. Wtedy Dawid Marasek razem z Marcinem Tomala wybrali się do Warszawy obejrzeć z bliska Socca Warsaw Cup – turniej organizowany przez Ligę Fanów. Z tego miejsca chcielibyśmy pozdrowić Rafała Milewskiego czyli główną postać warszawskich rozgrywek.

Od początku drogi pojawił się pomysł założenia wspólnego projektu zrzeszającego teren podlegający Dawidowi (Koordynator Playarena Sosnowiec) oraz Marcinowi (Koordynator Playarena Chorzów). Wiedzieliśmy, że w okolicy jest wiele organizacji, których inicjatywy i wydarzenia nie spełniają naszych oczekiwań, więc chcieliśmy to zrobić lepiej – tak jak powinno to wyglądać. Chcąc wykorzystać ogromny piłkarski potencjał śląskiej ziemi, padł pomysł organizacji Pucharu Śląska, a wraz z nim pierwsze przymiarki naszego logo i pierwsze formułki w Excelu z procedurami.

Pierwszy rysopis logo Szóstki.com

Przed organizacją wyżej wspomnianego wydarzenia, po drodze udało się nam przeprowadzić pierwszy event pod egidą Szóstki.com. 26 marca 2022 w Dąbrowie Górniczej odbył się Turniej Finałowy Fortuna Puchar Sosnowca 2023, który mieliśmy przyjemność zorganizować od A do Z.

Sam turniej był na bardzo wysokim poziomie sportowym, a oprócz tego wzbogacony był o pojedynek reprezentacji Sosnowca z reprezentacją Chorzowa.

Później miesiące ciężkiej pracy, dziesiątki spotkań i setki poświęconych godzin zaowocowały Jadar-Auto Pucharem Śląska, który był naszym pierwszym dużym eventem.

Dalszą część raczej znacie. Wystartowaliśmy ze swoimi kanałami na Instagramie, Youtube’ie i Tik Toku, gdzie powędrowały obszerne studyjne wywiady z najlepszymi zawodnikami piłki nożnej sześcioosobowej w Sosnowcu. W czerwcu 2024 roku powtarzamy FORTUNA Puchar Sosnowca, po raz pierwszy organizujemy również FORTUNA Puchar Chorzowa, a na koniec wisienka na torcie – druga edycja Pucharu Śląska!