Kadra Playarena Częstochowa na POLOWANIE #2

Już jutro o godzinie 19:00 zjeżdżają się do Gliwic najlepsi zawodnicy z rozgrywek Playarena Częstochowa. 15 wybrańców – czy któryś z nich oczaruje sztab Reprezentacji Polski Socca swoimi umiejętnościami i dostanie zaproszenie na kolejne zgrupowanie Reprezentacji? Płoniemy z ciekawości!

Największą liczbę zawodników wystawi – co logiczne – najlepsza drużyna z Częstochowy, czyli Kosmos Edukacja. Zaskoczyli całą Polskę podczas turniejów ogólnopolskich Playarena i nie zamierzają się zatrzymywać. Już w niedzielę wielki czas weryfikacji. We Wrocławiu czy Warszawie, Klaudiusz Hirsch musiał obserwować wiele boisk jednocześnie, nie mogąc przyjrzeć się poniższym zawodnikom tak dokładnie, jak pewnie sami by chcieli. Jutro zawodnicy Kosmosu (i nie tylko!) stają przed otwartymi drzwiami do kadry. Jesteśmy pewni, że zrobią wszystko, by przekroczyć ich próg.

Kosmos Edukacja podczas ich własnego turnieju.

LISTA UCZESTNIKÓW POLOWANIA NA REPREZENTANTA:

Oskar Kubik (Kosmos Edukacja) Aktualny Mistrz Częstochowy, zdobywca Pucharu Miasta, ćwierćfinalista Mistrzostw Polski i również ćwierćfinalista Fortuna Pucharu Polski Playareny!Koordynatora Częstochowskich rozgrywek na lokalnych orlikach przeważnie oglądamy grającego w polu, ale na ogólnopolskich turniejach występuje na pozycji bramkarza i w takiej własnie roli jedzie reprezentować Kosmos Edukację na polowaniu.

Tomasz Gucik (Klub Sympatyków Whisky) Stanowi nie tylko solidną, ale wręcz niepokonaną barierę dla przeciwników. Jego pewność siebie w bramce sprawia, że drużyna może skoncentrować się na ofensywie, mając pewność, że ma niezawodnego stróża bramki. Gucik imponuje nie tylko umiejętnościami w interwencjach sam na sam, ale również zdolnością gry nogą, co stawia go w rzędzie najlepszych bramkarzy na orlikach. Jego umiejętności są doskonałym przykładem tego, co oczekuje się od bramkarza na tym poziomie rozgrywek.

Adrian Błaszkiewicz (Kosmos Edukacja) – Niezastąpiony lider zespołu, błyszczy zarówno w defensywie, jak i ataku. Jego umiejętność precyzyjnych strzałów z narożników boiska stanowi istotny element skuteczności drużyny. Gdy Kidawa ustala piłkę, a Adi czeka w polu karnym, można liczyć na celne i groźne akcje, które potrafią zdecydować o wyniku meczu. Adrian to nie tylko zdolny piłkarz, ale również decydujący czynnik sukcesów zespołu Kosmosu Edukacja.

Mateusz Skibiński (Kosmos Edukacja)Utalentowany pomocnik, jest mistrzem w odbieraniu piłki przeciwnikowi w obronie i sprawnym rozpoczynaniu ataków dla swojej drużyny. Potrafi także sam zakończyć sytuację strzałem z dystansu! Jest kluczowym ogniwem zespołu z Kosmosu, zarówno na boisku, jak i poza nim. Czterokrotny mistrz miasta, aktualny zdobywca Pucharu Miasta, osiągnął z Kosmosem ćwierćfinały Mistrzostw Polski oraz finały Pucharu Polski. Skiba to postać, która wpisała się nie tylko w lokalną historię futbolu, ale także zaszczyciła się wspaniałymi osiągnięciami.

Paweł Marchewka (Kosmos Edukacja) W roli pomocnika nie tylko zatrzymuje akcje w defensywie, ale także szybko przekazuje piłkę do ofensywnych graczy. Paweł to niekwestionowany mocny punkt swojej drużyny, wykazujący się zarówno defensywną solidnością, jak i umiejętnościami kreowania akcji. W bieżącym roku zasilił skład Reprezentacji ZNP Polska, zdobywając Srebrny Medal mistrzostw świata. Jego talent i wszechstronność doskonale sprawdzają się również na boiskach orlikowych, co podkreśla jego zdolność dostosowania się do różnych warunków gry.

Dominik Marek (Kosmos Edukacja)Prezentuje się niezwykle imponująco na boisku, łącząc w sobie zwinność, perfekcyjny drybling i wyjątkowe umiejętności strzeleckie. W szybkim pojedynku 1 na 1 zdecydowanie przechodzi do akcji, zmykając przeciwnika do swojej prawej nogi, by następnie wykorzystać swoją moc i celność w uderzeniu, które pozostawia bramkarza bez szans.

Oskar Wilk (Klub Sympatyków Whisky) Szybki zwód, zejście do boku i strzał. W każdym meczu Oskar tego szuka i karci bramkarzy drużyn przeciwnych! Najwiekszym atutem wilka są pojedynki 1 na 1, a to na orliku jest szczególnie wazne. Wygrany pojedynek daje twojej drużynie przewagę jednego zawodnika, której na najwyższym poziomie ciężko nie wykorzystać. Zdobył także MVP konkurencyjnej ligi w Częstochowie, także zapowiada się wejście z buta pod balon w Gliwicach!

Michał Włodarek (Kosmos Edukacja)Kolejny lewonożny zawodnik, który może się pochwalić dobrą grą 1 na 1 zarówno w defensywie jak i w ofensywie. Dobre warunki fizyczne pozwalają mu wygrywać wiele pojedynków podczas meczu. W barwach Kosmosu Zdobył Puchar Miasta, został Mistrzem 1 Ligi Playarena Częstochowa, ale też niedawno razem z drużyną KSW wygrał Częstochowską Ligę Szóstek, czego też serdecznie gratulujemy!

Oskar Mucha (Różowa Pantera) Jego umiejętności na orlikachzwróciły uwagę ekspertów, a teraz staje przed szansą udowodnienia swojego potencjału na szerszej scenie. Czekamy z niecierpliwością na to, jak ten utalentowany zawodnik sprawdzi się w rywalizacji o miejsce w reprezentacji! Jeden z filarów Różowej Pantery, przed którą jest świetlana przyszłość w socca!

Kacper Kotala (Różowa Pantera) Zawodnik o precyzyjnej lewej nodze, zdolny kreować różnice w ofensywie. Jego styl gry przypomina Messiego, a w pojedynku 1 na 1 emanuje pewnością siebie, co skutecznie wykorzystuje, zdobywając przewagę na boisku! My osobiście stawiamy Kacpra w roli faworyta spośród zaproszonych zawodników. Prawdziwy „Rising Star” na częstochowskich orlikach, którego uważnie śledzimy na każdym turnieju, gdzie pojawia się Różowa Pantera. Mimo młodego wieku i jedynki z przodu, zdobył on już brązowy medal w mieście,wicemistrzostwo w Pucharze Miasta, doświadczył eliminacji w meczu o wszystko z Tiki-Taką Chorzów. Te doświadczenia tylko zaostrzyły jego apetyt na zwycięstwa w Socca, dodając jeszcze większej determinacji do dążenia do sukcesów!

Mariusz Kurasiński (FC Gentelmens)W tajemniczej podróży w poszukiwaniu talentów, do grona wybranych dołączył utalentowany piłkarz FC Gentelmens. ten zawodnik z orlika gotów jest udowodnić, że ma wszystko, czego potrzeba, by zasilić szeregi reprezentacji. Z niecierpliwością czekamy, aby zobaczyć, jak ten młody talent wybije się na tle najlepszych ludzi z całych rozgrywek.

Alex Olczyk (Różowa Pantera)Zawodnik, dla którego piłka to nie problem – szybki, dynamiczny i gotów wziąć grę na swoje barki. Jego zwinność pozwala mu sprawnie okijać przeciwników, zdobywając jednocześnie ważne gole. To prawdziwy oręż drużyny różowych, zawsze gotów podjąć się decydującej roli, prowadząc ją ku zwycięstwu!Wraz z Panterą osiągnął 3. miejsce w 1 Lidze i 2. w Pucharze Miasta. Choć eliminacje przyniosły im wyjątkowe wyzwania, to dopiero w meczu o wszystko z Tiki Taką Chorzów musieli ustąpić.

Dorian Matyja (FC Gentelmens) Znany z celnych uderzeń z najtrudniejszych pozycji. Jego niekonwencjonalne zagrania i kreatywność z piłką na orliku wyróżniają go na boisku. Mocny punkt Gentelemensów, zawsze dostarczający zarówno bramek, jak i asyst. W ostatnim sezonie zajął drugie miejsce w lidze i trzecie w Pucharze Miasta z Gentelemensami. Teraz, z nową energią, Darek jest gotów zdobywać kolejne sukcesy, przynosząc drużynie nie tylko skuteczność, ale także radość z gry.

Oliwier Kasprzak (Różowa Pantera)Kasprzak to dynamiczny pomocnik Różowej Pantery, to nie tylko precyzyjny strzelec, ale także zdolny kreator gry. Jego umiejętność operowania piłką z każdej pozycji czyni go kluczowym graczem na boisku. Zaskakujące zagrania i silne uderzenia sprawiają, że jest nieprzewidywalnym przeciwnikiem. W ostatnim sezonie, Różowa Pantera zdobyła drugie miejsce w lidze i trzecie w Pucharze Miasta, a wkład Oliwiera jako wszechstronnego pomocnika odegrał kluczową rolę w tych sukcesach. Jego elastyczność i umiejętność dostosowywania się do różnych sytuacji na boisku czynią go nieocenionym graczem dla drużyny.

Mateusz Nowak (Klub Sympatyków Whisky) – Lewonożny zawodnik, który niejednokrotnie przekształcił drybling w prawdziwą sztukę. Jego zdolność do zmylenia przeciwników i pozostawienia ich na innym boisku jest zjawiskowa. To nie tylko skuteczny drybler, ale także błyskotliwy rozgrywający, doskonale zastawiający i zręcznie podający piłkę kolegom. Potrafi mocno i celnie uderzyć, czego dowodzi regularnie, zdobywając bramki w imponujący sposób!

Napisał: Dawid Marasek