Podsumowanie 7. kolejka – 1 liga

Faworyci nie mieli tak łatwo, RS Chorzów demoluje Oberszpilers, Golden Six wskakuje na piąte miejsce w tabeli, a SKRR Impet mocno walczył z Maciejkowicami. Do końca rundy jesiennej jeszcze sporo grania.

Bismarckhutte – FC ŁBS

Halo, halo Bismarckhutte co tam się z Wami dzieje? Dwa imponujące zwycięstwa na początek sezonu, a potem jak się posypało to się sypie do teraz. Czwarta porażka z rzędu i spadek na ósme miejsce w ligowej tabeli. Cenne zwycięstwo FC ŁBS, które mam nadzieję zadziała motywująco po sromotnej porażce z FC Land of Fire.

Beuthen 09 – FC Land of Fire

Walkower z Globetkiem, remis z RS Chorzów i przegrana „tylko” 1:5 z FC Land Of Fire. Można powiedzieć, że „jakoś” sobie radzi ostatnio ekipa Pawła Bajona, frekwencja dopisuje i wyniki lepsze. W następnej kolejce mecz na szczycie z Golden Six. Podopieczni Aliego nie zawodzą, kolejne zwycięstwo, kolejne trzy punkty. Tym razem nie dwucyfrówka, ale przecież nie o to w tym chodzi. Utrzymana pozycja lidera, czekamy na kolejne mecze.

Golden Six – Globetek

To co Golden Six walczy o wyjazd na turniej „3 Rogi Karny”? Marek Boryczka kolejny raz z gwiazdką MVP, kolejne zwycięstwo podopiecznych Marcina Tomali i jakoś to zaczyna wyglądać. Globetek jako jedyna ekipa w całej lidze jeszcze nie zwyciężyła, oby to się zmieniło jak najszybciej bo nie chce by nazywać ich „chłopcami do bicia”.

RS Chorzów – Oberszpilers

DOMINACJA! POGROM! Ale mecz w wykonaniu ekipy RS Chorzów. Ręce same składają się do oklasków. Cztery bramki Przybylskiego, trzy gole Tajnerta i trzy gole Taborskiego. Za tydzień meczycho przez duże „M” ale o tym później. Szkoda Oberszpilers, mam nadzieję, że taki wynik ich nie złamie.

SKRR Impet Sosnowiec – Maciejkowice

Kolejna wygrana ekipy, która głośno wyraża swoje chęci na medal. Tym razem nie było łatwo i przyjemnie. Wygrana „6-4” oznacza, że Maciejkowice postawiły w tym meczu ciężkie warunki. MVP spotkania został Oskar Śmiałkowski, ale aż trzema cennymi asystami popisał się Jakub Patyna. W barwach Impetu możemy przywitać Kacpra Marconia, który pozytywnie wpłynie na ich grę i da im mnóstwo jakości z przodu.

Napisał: Kamil Węgrzyk