Zapowiedź 5. kolejka – 1 liga

Oj długo już się nie widzieliśmy na boisku przy ul. Harcerskiej 1 w Chorzowie. Na szczęście wracamy z kompletem emocjonujących spotkań. Zdecydowanie najciekawiej zapowiada się mecz Dzikich Knurów z FC Land of Fire i mecz ambasadorski Sosnowiec vs Chorzów.

RS Chorzów – FC ŁBS

Jedna z dwóch ekip, która w tym sezonie jeszcze nie przegrała kontra ekipa, która w ostatniej kolejce zaskoczyła nas myślę najbardziej. RS Chorzów na papierku powinni sobie bez najmniejszego problemu poradzić sobie z FC ŁBS. Kto wie, może długa przerwa źle się odbiję na tych pierwszych, a może wygrana 9:2 z Globetekiem jest początkiem czegoś wielkiego. Czas na pojedynek Tajnert vs Narloch!

Dzikie Knury – FC Land of Fire
Co to będzie za mecz Panie i Panowie! Dzikie Knury ostatnio musiały uznać wyższość RS Chorzów i ich sytuacja w tabeli trochę się skomplikowała. FC LoF zapowiada, że w tym sezonie powalczą o najwyższe cele i na boisku zaczyna to wyglądać jak drużyna. Jeśli podopieczni Michała Kowalczyka znajdą sposób na zawodników FC LoF to będzie to mecz przez duże „M”

SKRR Impet – Golden Six

Ciężko mi pisać o meczu w którym zwycięzca jest już znany. Tylko cud lub walkower może pomóc podopiecznym Marcina Tomali. Spotkanie ma szczególny charakter gdyż na murawie spotkają się Dawid Marasek i Marcin Tomala czyli ambasadarowie Playareny Sosnowiec i Jadar Auto Playareny Chorzów i współtwórcy projektu „Szóstki”. Rozpędzony Impet będzie chciał zdobyć czwarte zwycięstwo z rzędu i Roman Janicki bardzo im w tym pomoże.

Globetek – Beuthen 09

Na zakończenie 5. kolejki zmagań czeka nas bardzo ciekawe spotkanie. Globetek musi wziąć się w garść po ostatniej porażce z FC ŁBS i w końcu odnieść zwycięstwo. Beuthen 09 gra bardzo w kratkę i ewentualne zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu bardzo podbudowałoby ich morale. Wiele zależeć będzie również od składu w jakich pojawią się obie ekipy.

Oberszpilers – Maciejkowice

Kolejne ciekawe spotkanie przed nami. Adam Fic co mecz puka do szóstki najlepszych zawodników i jest zdecydowanie najmocniejszym punktem swojej ekipy. W tabeli wygląda to jednak zdecydowanie gorzej bo Oberszpilers zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. Maciejkowice pauzę ligową mają już za sobą i zajmują 6 miejsce w tabeli z jednym zwycięstwem, remisem i porażką. Na papierze Robert Toporek i spółka wyglądają lepiej i ciekawe jak potoczy się ten mecz.

Napisał: Kamil Węgrzyk