Znamy podział na grupy. Pierwszy turniej Szóstki.com już za chwile! Analiza drużyn.

Prosto z katowickiego R-GOL.com rozlosowaliśmy grupy dla wszystkich drużyn, które zmierzą się ze sobą na chorzowskich ,,Kresach” już 2 lipca. Ceremonię losowania poprowadzili dla was: Dawid Marasek – jeden z założycieli projektu Szóstki.com i organizator Jadar-Auto Pucharu Śląska oraz drugi prowadzący, czyli honorowy Ambasador turnieju, Ariel Mnochy – legenda Reprezentacji Polski w piłce nożnej 6-osobowej, drugi najlepszy strzelec dla kadry narodowej.

Po konsultacjach z zespołem Koordynatorów turnieju oraz redaktorami SOCCA.pl, rozdzieliśmy drużyny na 6 koszyków, które w założeniu były ułożone od najlepszego do najsłabszego. W turnieju łącznie zadeklarowało udział 36 drużyn. Na ostatnią chwilę PPHU Dach Bydgoszcz zastąpił jeszcze łódzkie FC Noster, które zasygnalizowało, że nie da rady dojechać na Śląsk. Poniżej prezentujemy wyniki losowania:

Grupa A:

 • Różowa Pantera Częstochowa
 • Dynamo United
 • Oberszpilers
 • PGG Hajery
 • Magic Team
 • Białe Jerozy

Na pewno faworytem do wyjścia z grupy są młodzi zawodnicy z Czestochowy. Różowa Pantera zabłysnęła na arenie ogólnopolskiej już rok temu na prestiżowym turnieju 3 Rogi Karny Playarena. W awans, a w zasadzie w pierwsze miejsce celują też na pewno zawodnicy Sebastiana Adamskiego z drużyny PGG Hajery. Oprócz nich, w grupie jest jeszcze jedna drużyna z lokalnych rozgrywek Playarena Chorzów – Oberszpilers. Ci wybierają się dwa tygodnie później do Warszawy na kolejną edycję wyżej wspomnianego turnieju 3 Rogi Karny. Wystep w Chorzowie jest dla nich ostatnim sprawdzianem. Nie możemy doczekać się występu Fica, a także młodych chłopaków z Krakowa, którzy reprezentują barwy Białych Jerozów. Eksperci stawiają ich w roli czarnego konia. Jeśli wszystko im się powiedzie – kto wie, czy w dalszej fazie turnieju nie spotkają się ze znajomymi z BJM Kraków? Niewiele możemy powiedzieć o Dynamo United i Magic Team. Czy Magic rzeczywiście będzie magiczny? Czy Dynamo nie braknie zmian? W końcu to wymagający turniej, a u nich jedynie trzech zmienników.

Grupa B:

 • BJM Kraków
 • AS Sosnowiec
 • Car-Lab Ogniem i Szklanką
 • Orange Team
 • Team Eco Cool
 • FC Spontan

Trio Kaczmarek-Węgrzyk-Sochacki, którzy skomentują dla was cały turniej już zacierają sobie ręce na starcie BJM Kraków vs AS Sosnowiec. Tutaj będą fajerwerki! Dwie w teorii najlepsze ekipy i murowani kandydaci do awansu z grupy. BJM ,,na musiku”, bo jeśli chcą pojechać na tegoroczny Puchar Polski Playarena, muszą za 3 dni zdobyć złote medale, bowiem przegrali lokalny puchar w Krakowie. AS Sosnowiec ma w zasadzie identyczną sytuację. Przegrali w finale Sosnowieckiego pucharu i aby pojawić się 23 lipca we Wrocławiu, muszą zdobyć złoty puchar już za kilka dni! Niezwykle ciekaw jestesmy także tego co zaprezentuje nam drużyna Orange Team. Znani nam z innych występów, zadeklarowali że tym razem również dadzą z siebie sto procent, a to zwiastuje niezwykłe emocje w tej grupie! Oprócz nich, w grupie B znaleźli się także Car-Lab Ogniem i Szklanką. Rok temu to właśnie ta drużyna organizowała swój mały turniej, teraz na specjalne zaproszenie stawi się na płycie głównej na ,,Kresach”. Team Eco Cool to piąta drużyna z tej grupy, ale śmiemy wątpić że w niedzielę również będą dopiero piąci. To uzdolniona drużyna, o czym przekonamy się już za kilka dni. Zaskoczyć może tak samo FC Spontan, którego absolutnie nie znamy i nie wiemy co zaprezentują nam na Pucharze Śląska.

GRUPA C:

 • Tiki-Taka Chorzów
 • KS Unia Zagórze
 • Euvic
 • Byle Co Pograć
 • Goats FC
 • Polonez Nowa Wieś Ełcka

Trzecia grupa jest z pewnością jedną z najciekawszych i nie możemy doczekać się jej rozstrzygnięć. Na pierwszym planie Tiki-Taka. Ekipa prowadzona przez Daniela Strychalskiego, bardzo mocno rozpoznawalna w świecie socca. Znani ze swojego twardego charakteru grając praktycznie w roli gospodarza, nie ma możliwości by zawiedli. ,,Celujemy w złoto jak zawsze” – Daniel Strychalski po losowaniu. Na przeciwko nich staną między innymi zawodnicy KS Unii Zagórze, któa również nigdy nie stawia nogi. Karol Rech, Adrian Brodowicz, Kacper Marcoń i tak dalej możemy wymieniać liderów sosnowieckiej lokomotywy. Kurs na conajmniej 3 żółte kartki w bezpośrednim spotkaniu tych drużyn jest BARDZO niski! Mamy tutaj także zespół Euvic, czyli ekipę grającą na codzień również w lokalnej Playarenie Chorzów. Z tego tytułu jest to kolejna drużyna, która ma trochę łatwiej w niedziele. Nie będzie zmęczona dojazdem na obiekt jak chociażby ich grupowi rywali – Polonez Nowa Wieś Ełcka. Szczerze mówiąc jaramy się nieprawdopodobnie, że drużyna z drugiego końca Polski przyjeżdża na nasz turniej! Tak jak napisali zawodnicy Polonezu na swoim fanpage – eskcytacja sięga zenitu, także u nas! Życzymy powodzenia! Niech nikogo nie zmyli nazwa drużyny Byle Co Pograć. Wiemy, co kryje się zazwyczaj za drużynami tak skromnie nazwanymi. Jesteśmy pewni, że BCP będzie mocnym kandydatem do awansu z tej grupy. Wielką niewiadomą jest drużyna GOATS FC. Nazwa solidna, pytanie co zaprezentują na boisku? Nie możemy się doczekać

Grupa D:

 • Stara Gwardia
 • ZK Grzybowice Zabrze
 • GKS Bomba Radzionków
 • Nembud
 • FC Batory
 • Husaria Siemianowice

W grupie czwartej faworytem powinni być podopieczni Piotra Łabusia – ZK Grzybowice Zabrze. Niesamowicie utytułowany zespół, doświadczony na arenie ogólnopolskiej i ograny na tego typu turniejach. Murowany kandydat do TOP8 tego turnieju. Pozostałe 5 drużyn w grupie wydaje się być znajdujące się być na podobnym poziomie. GKS Bomba Radzionków to znana drużyna w lokalnym środowisku playareny, natomiast po formularzach zgłoszeniowych Nembud, FC Batory i Husarii Siemianowice możemy jasno powiedzieć, że będzie się działo. Mocne nazwiska w wyżej wymienionych drużynach napawają nas optymizmem i powodują, że nie możemy się doczekać rozstrzygnięć w grupie D.

Grupa E:

 • Tanatos Zakłady Pogrzebowe Warszawa
 • MG Wiśniówka
 • Los Plantinos
 • Moya Ekipa
 • Bąbelki Katowice
 • Team Jaworzno

Tanatos. Na usłyszenie tego słowa wielu drużynom pojawiają się ciarki. Ekipa w której gra m.in. Bartosz Januszewski – Reprezentant Polski szóstek, ale także inne znane nazwiska jak Kaput czy Gołasiewicz. Tanatos wygrało dwa tygodnie wcześniej wygrał turniej w Kaliszu, który może nie był aż tak mocno obsadzony, ale również posiadał mocne ekipy jak Bartist Toruń czy PPHU Dach Bydgoszcz. W najbliższy weekend, zespół z Warszawy stawi się w Chorzowie i powalczy przede wszystkim o ugruntowanie swojej pozycji w świecie socca. W ostatnim czasie znaczenie ich drużyny mocno zyskało na wartości i już za trzy dni mają okazję udowodnić wszystkim, że przy stoliku najlepszych drużyn w kraju musi się znaleźć dodatkowe krzesełko dla nich. Czoła Tanatosowi w grupie E będą chciały stawić MG Wiśniówka, która równiez jest stawiana w roli kandydata do awansu, oraz Los Plantinos, czyli kolejna drużyna ze stajni Playarena Chorzów. Jak zagrają ,,u siebie”? Na pewno mają możliwości, pytanie tylko czy je wykorzystają. Nie wiemy w jakim składzie personalnym stawią się zespoły Moya Ekipa oraz Team Jaworzno. Jeśli skompletują fajną, zgraną kapelę to żadna drużyna nie będzie miała z nimi łatwo. Na koniec drużyna Bąbelki Katowice – niewinna nazwa, ale kto wie co zaprezentują nam mieszkańcy Katowic. Może się okazać, że bąbelki zmienią się w granaty i zbombardują oni bramki rywali. Zacieramy ręce na myśl o starciach w tej grupie i na pewno nie przegapimy derbowego meczu dwóch śląskich ekip, Los Plantinos vs Bąbelki Katowice.

Grupa F:

 • PPHU Dach Bydgoszcz
 • KS Fatry
 • Polskok Chrzanów
 • FC Kasprzak
 • Maciejkowice
 • Team DG

Ostatnia grupa to chyba najciekawsze zestawienie i najbardziej rozmaita mieszanka drużyn. W tej grupie o awans powalczą ekipy z Chrzanowa, Chorzowa, Dąbrowy Górniczej, ale również z Bydgoszczy! Wielkie słowa uznania i podziwu dla drużyny PPHU Dach Bydgoszcz, którzy na dosłownie ostatnią chwilę wskoczyli w miejsce FC Noster i za niespełna trzy dni pojawią się na płycie głównej boiska w Chorzowie po przemierzeniu prawie całej Polski. Jesteśmy niezwykle ciekaw czy wraz z przemierzonymi kilometrami i poświęconym czasem przywiozą tak samo wielką jakość piłkarską. Wiemy, że stać ich na wiele, a ich postacie wiodące: Talga, Mordacz, Łuczak na pewno nie poświęcą całego dnia, by odpaść w grupie. Dodatkowo smaczku całej sprawie dodaje fakt, że drużyna z Bydgoszczy jeszcze w lipcu odwiedzi zarówno Puchar Polski jak i Mistrzostwa Polski. Ekipa z topu i właśnie takie chcemy oglądać! Z naszych źródeł wiemy, że czarnym koniem niedzielnego wydarzenia może być kolejna drużyna z tej grupy – KS Fatry. Bardzo mocny skład personalny, nie odstawianie nogi – na to liczymy z ich strony. Na Pucharze Śląska mamy też zaciąg zagraniczny:D Oczywiście trochę przekory, ponieważ mówimy tutaj o zespołach z Zagłębia Dąbrowskiego – Team DG oraz FC Kasprzak. Obie ekipy są stosunkowo bardzo podobne, jednokowa średnia wieku, podobna specyfikacja zawodników. Ich ogromnym atutem na pewno będzie przełomowość i determinacja, bo nikt nie będzie tak wybiegany jak oni. Będą niespodzianką?

Kolejną drużyną, która pojawi się na naszym turnieju jest Polskok Chrzanów. Nie możemy o nich za wiele powiedzieć, oprócz tego że jest to na pewno solidna drużyna, która wyżej stawia sobie zgranie zespołu i popularną klepkę niż umiejętności indywidualne. Jesteśmy ciekaw co zaprezentują nam w Chorzowie. Ostatnią drużyną z tej grupy są Maciejkowice, czyli kolejna drużyna z miasta, w którym odbędzie się event. Wiemy, że dla nich to też ostatnia szansa na sprawdzenie innowacyjnych schematów przed zbliżającym się ich występem na turnieju 3 Rogi Karny Playarena, a także ostatni test formy. Będzie się działo!

Z każdej grupy wychodzą miejsca jeden i dwa oraz czterech ,,szczęśliwych przegranych” z trzecich miejsc. 16 drużyn spotka się na etapie fazy pucharowej, która rozpocznie się od 1/8. Od tego momentu przegrany odpada z turnieju.

Kto waszym zdaniem sięgnie po najcenniesze trofeum w niedziele?

Napisał: Dawid Marasek

One comment

Comments are closed.