Podsumowanie 9. kolejka – Ekstraliga

Niestety w ostatniej kolejce w 2023 roku mieliśmy dwa walkowery. Zawsze to nieprzyjemna sytuacja, która miejmy nadzieję nie będzie miała już więcej miejsca. Poza tym pewna wygrana Tiki Taki i mnóstwo emocji w meczu The Bull Team – Los Plantinos.

PGG Hajery – FC Korea 5:0 walkower

The Bull Team – Los Plantinos

Mecz przyjaźni, mecz emocji, mecz, który jedną z ekip miał przybliżyć do czwartego miejsca w tabeli. Do przerwy było 1:0 dla „Byków” po bramce Penkali. Druga połowa to jednak zupełnie inne emocje, podczas których lepiej zaprezentowali się Los Plantinos. Duet Jankowski – Roguła rozpracował swojego rywala i dopisali trzy punkty do swojego dorobku. Podopieczni Dominika Jankowskiego w bardzo licznym zestawieniu, The Bull Team tylko z jedną zmianą co pewnie miała bardzo znaczący wpływ na wynik tego meczu. Gratulacje dla obu ekip, czas na wzmocnienia, negocjacje i kolejne emocje od marca!

Silesia Warriors – Tiki Taka

W bardzo, bardzo mocnym zestawieniu pojawiła się Tiki Taka na niedzielnym spotkaniu z Silesia Warriors. Pięć bramek Ariela Mnochego i trzy bramki Dawida Muchy zasługują na ogromne brawa. Podopieczni Daniela Strychalskiego pokazują, że nie zamierzają już zanotować żadnej „wpadki” i jak lokomotywa pomknąć po mistrzostwo Chorzowa. Na 12 goli Tiki Taki trzy razy odpowiedział zespół Silesia Warriors za sprawą Luxa, Białeckiego i kapitana Gołębiowskiego. Brawo!

EUVIC – Blue Boys 0:5 walkower

Napisał: Kamil Węgrzyk