Zapisz swoją drużynę na FORTUNA Puchar Sosnowca 2024!

Po raz drugi, współpracując z rozgrywkami Playarena Sosnowiec mamy zaszczyt być współorganizatorem Pucharu Miasta. Lokalne zmagania to pierwszy etap ogólnopolskiego turnieju, który swoje zwieńczenie będzie mieć 21 lipca 2024 roku we Wrocławiu na pięknym obiekcie Ślęzy Wrocław. W walce na arenie ogólnopolskiej walczą zdobywcy Pucharów Miast z całej Polski. Nie można zatem do tych zawodów po prostu się zapisać. Trzeba wywalczyć cenny bilet na „sosnowieckim podwórku”. Przeczytaj poniższą zajawkę, wyślij swojej drużynie i zapisz się na tegoroczną edycję!

Formuła turnieju:

W tym roku – ponownie jak w poprzednim – przygotowaliśmy dla Was trwającą trzy tygodnie fazę grupową, dzięki czemu KAŻDA drużyna ma zagwarantowane aż 240 minut gry! Najlepsi awansują na wielki event finałowy. Grupy zostaną rozlosowane w katowickim R-Golu, a na ceremonię losowania zaprosimy kapitanów drużyn, które wygrały tegoroczne rozgrywki ligowe na swoich poziomach. Drużyny w losowaniu będą rozstawione na podstawie osiągnięć w poprzednich latach oraz miejsc w tabeli w dobiegającym końca sezonie.

Z każdej grupy awansują min. 2 drużyny, które już 23 czerwca wezmą udział w turnieju finałowym. Tam wszystkich uczestników czeka naprawdę dobrze zorganizowany event, ponieważ na „Manhattan” czyli orlik przy Szkole Podstawowej nr 13 w Dąbrowie Górniczej zjadą się drużyny z całego Zagłębia Dąbrowskiego, które wywalczyły awans w pucharach OPEN oraz U20. Wydarzenie będzie podkręcone również o specjalnie EXTRA MECZE! Na boisku zobaczymy Drużynę roku 2023, Reprezentację Chorzowa oraz szóstki sezonu każdej z lig, które rozegrają pomiędzy sobą kilka meczów towarzyskich.

Wyniki oraz relację ze wszystkich meczów (również fazy grupowej) można będzie śledzić na żywo na naszej stronie, ale oprócz tego każde spotkanie będzie szeroko omówione w gronie ekspertów SOCCA.pl w specjalnym programie na żywo. Na turnieju finałowym czeka Was również:

 • transmisja wraz z komentarzem na żywo,
 • mnóstwo wyjątkowych nagród (medale dla całego podium oraz stos wyróżnień indywidualnych),
 • sztab Reprezentacji Polski w piłce nożnej 6 osobowej, który będzie przyglądał się zmaganiom,
 • oprawa medialna i branding na ogólnopolskim poziomie,

O bezpieczeństwo na wydarzeniu zadba świetna Drużyna Ratownicza IX Liceum Ogólnokształcącego w Sosnowcu, z kolei o boiskową sprawiedliwość zadba jeden z najlepszych sędziów socca w Polsce.

Szóstki.com to gwarancja turniejów na najwyższym poziomie. Zobacz sam!

HIT! Przepustka na 3 Rogi Karny dla najlepszej ekipy z niższych lig!

Podobnie jak w ubiegłym roku mamy dla Was specjalną nagrodę! Najlepsza drużyna Pucharu Sosnowca z niższych lig, otrzyma przepustkę na 3 Rogi Karny (ogólnopolski turniej dla mistrzów niższych lig playarena.pl)! Warunkiem uzyskania przepustki jest dotarcie do fazy pucharowej.

Pink Bears Łódź – Zwycięzcy 3 Rogi Karny 2023

Historia FORTUNA Pucharu Sosnowca

Historycznymi pierwszymi triumfatorami Pucharu Sosnowca byli w 2016 roku zawodnicy nie istniejącej już Proformy. Po roku przerwy, w 2018 najlepsi okazali się być Yokomani DG, na których nie było wtedy mocnych. W 2019 i 2020 wygrało FC Showtime, które jako jedyne było w stanie obronić to trofeum!

W ubiegłym roku najlepsi okazali się być po raz drugi w historii zawodnicy Oskara Radwańskiego, czyli błyszczący ALL Stars Sosnowiec. Teraz „Gwiazdy” stoją przed szansą nie tylko obrony trofeum, ale także zdobycia go poraz trzeci jako JEDYNI w historii!

 • 2016 – Proforma
 • 2018 – Yokomani DG
 • 2019 – FC Showtime
 • 2020 – FC Showtime
 • 2021 – ALL Stars Sosnowiec
 • 2022 – Tiki-Taka
 • 2023 – ALL Stars Sosnowiec
 • 2024 – ???

O co walczymy?

Bezpośrednio po zakończeniu meczu odbędzie się wręczenie trofeum. Zwycięzca meczu finałowego zgarnia unikalny Puchar, który na pewno będzie fantastycznie prezentował się w klubowej gablocie. Spójrzcie zresztą na niego sami (zdjęcie poniżej)! Poza wspaniałym pucharem, Dla zespołów z TOP3 przewidziane są również medale, a także nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników turnieju finałowego!

Zdobywca Pucharu Sosnowca odbierze również bilet na ogólnopolski finał rozgrywek. FORTUNA Puchar Polski Socca to najważniejsze i najbardziej prestiżowe rozgrywki pucharowe w polskiej piłce nożnej 6-osobowej.

Występ w Reprezentacji Polski? To możliwe!

Najbardziej wyróżniający się zawodnicy w Pucharze Sosnowca zostaną zaproszeni na konsultacyjny trening Reprezentacji Polski „Polowanie na Reprezentanta”. Przed kadrą zbliżające się Mistrzostwa swiata, także dobre występy na naszych turniejach to ostatnie momenty, by wejśc do walki o miejsce w składzie, w szczegółowo wyselekcjonowanej przez Klaudiusza Hirscha 15-stce zawodników.

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

Aby zgłosić swoją drużynę do FORTUNA Pucharu Sosnowca należy wysłać e-mail na adres zapisy@szostki.com W treści wiadomości koniecznie napisz:
– nazwa drużyny
– miasto, w którym przystępujecie do rozgrywek
– imię i nazwisko kapitana + telefon kontaktowy

Dane do wpłaty:

Nazwa i adres odbiorcy:

Szostki.com
ul. Kruszcowa 32
41-500, Chorzów

Numer konta:
06 2530 0008 2100 1078 3350 0001

WAŻNE: W tytule przelewu napisz „Nazwa drużyny – Fortuna Puchar Sosnowca”

Wypisowe wynosi 249 zł dla wszystkich drużyn zrzeszonych w rozgrywkach Playarena Sosnowiec. Dla nowych drużyn wynosi ono 299 zł. Wszelkie pytania dotyczące zapisów prosimy również kierować na adres: zapisy@szostki.com lub bezpośrednio do Koordynatora rozgrywek – Dawida Maraska.

Do zobaczenia na boisku!

Tak było rok temu:

Napisał: Dawid Marasek